záhlaví

Jste zde

Aktivní předprázdninový týden

Zkrácený týden před Velikonocemi měly děti na 1. stupni opravdu plný zážitků. V pondělí nás navštívil pan J. Krauskopf s preventivním programem: VZPoura úrazům (jak již psala paní učitelka Svatá). V úterý si 3. a 4. třída jela zaplavat do jilemnického bazénu v rámci plaveckého výcviku, který probíhá od poloviny března a bude končit první týden v červnu.
Poslední akcí byla středeční návštěva sférického kina. Uprostřed malé tělocvičny vyrostla speciální kupole, která během dopoledne postupně pohltila a opět propustila všechny třídy 1. stupně (dokonce i MŠ). A co se dělo uvnitř ?

Polaris (1. třída)
Co všechno může přinést neobvyklé setkání tučňáka z jižního a ledního medvěda ze severního pólu?
Kromě nerozlučného přátelství také spoustu zajímavých otázek. Ať jste malí nebo velcí, buďte vítáni v zemi věčného sněhu a ledu, odkud se tak báječně pozorují hvězdy i planety.
Vědecká výprava může začít!

PŘÁTELÉ – uvnitř lidského těla (2. třída)
Zajímá vás, jak funguje lidské tělo? Jak mozek řídí naše smysly, co má za úkol srdce nebo co se děje, když dýcháme?
Čtveřice hlavních hrdinů objeví pokoj virtuální reality a s ním i způsob, jak se podívat dovnitř lidského organismu. Zanedlouho však zjistí, že tam nejsou sami. Do těla se spolu s nimi dostal i nebezpečný vir a je potřeba jej přemoci, aby tělo bylo zase zdravé. Jak se jim to podaří a co vše je na cestě čeká?

Astronaut (3. třída)
Prozkoumat vesmír – jedno z největších přání lidstva. Co všechno potřebujeme, abychom se stali součástí této neuvěřitelně cesty?
Jakou přípravou musí člověk projít, nežli se stane astronautem? K jakým změnám dochází uvnitř lidského těla ve vesmíru? V tomto snímku se podíváme zblízka i na mezinárodní vesmírnou stanici a zjistime, jaká nebezpečí čekají na člověka v otevřeném vesmíru.

Původ života (4. třída)
Vznik života je spojen s velice závažnými otázkami přírodních věd. Ani dnes nikdo přesně neví, jak vznikl.
Tento film vás však seznámí s jednotlivými poznatky v této oblasti. Vypráví chronologicky o vzniku vesmíru, hvězd a sluneční soustavy přes velkou katastrofu, která vedla k masovému vymírání druhů, až po současnost, kdy jsme schopni putovat do vesmíru.

2. Světová válka (5. třída)
Vizuálně dokonalé rekonstrukce stěžejních momentů druhé světové války doplněné o dobové filmové nahrávky i fotografe. Světové dějiny ožívají ve Sférickém kině!

Dnes je

18. 1. 2019, 20:17

Svátek má Vladislav

Projekty


Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1