Jste zde

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Vláda České republiky přijala usnesením ze dne 30. října 2020 další krizové opatření, kterým omezuje s účinností ode dne 2. listopadu 2020 od 00:00 hodin do dne 20. listopadu 2020 do 23:59 hodin provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole.
Ministr školství však zatím nepředstavil slíbený scénář, podle kterého se budou žáci vracet do škol. Sdělil, že o tom budou jednat v příštím týdnu na základě dat Ministerstva zdravotnictví.
Popsal ale priority MŠMT, které jsou jasně dané. Jako první se tak budou do lavic vracet žáci prvních a druhých tříd základních škol, společně s nimi pak děti ze speciálních škol.
Druhou skupinou budou deváté třídy základních škol a závěrečné ročníky středních a vyšších odborných škol.
Poté by mělo následovat praktické vyučování a praktická příprava na SŠ a VOŠ a také individuální konzultace, zkoušky a laboratorní, experimentální nebo umělecká výuka a práce za přítomnosti maximálně 15 osob.
V dalších vlnách se do škol bude vracet první stupeň ZŠ, druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, ostatní ročníky SŠ a VOŠ a úplně nakonec studenti vysokých škol.
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1