záhlaví

Jste zde

I učitelé rádi poznávají nové věci

Klub učitelů dějepisu a vlastivědy uspořádal v sobotu 7. dubna 2018 vlastivědnou exkurzi do Prahy s názvem Zajímavosti Malé Strany.
S průvodkyní jsme vyrazili ze zahrad Valdštejnského paláce kolem chrámu sv. Mikuláše do Nerudovy ulice, kde jsme si mimo jiné prohlédli řadu zajímavých domovních znamení. Přes Jánský vršek jsme pokračovali k Pražskému Jezulátku, kolem ministerstva školství ke kostelu Panny Marie pod řetězem a na Kampu do nově zrekonstruované Werichovy vily. Při návštěvě památek na této trase jsme se seznámili s mnoha zajímavostmi ze života významných osobností české kultury a historie, které zde žily. Paní průvodkyně svůj výklad proložila i pověstmi o strašidlech, která se na některých místech stále objevují... a právě takovými příběhy můžeme i my zpestřit dětem výklad v hodinách vlastivědy a dějepisu : )

V rámci dalšího projektu MAP II připravuje MAP Semilsko pokračování aktivit Klubu učitelů dějepisu a vlastivědy, kterého se naši učitelé účastní - máme se tedy na co těšit!

Dnes je

18. 1. 2019, 20:15

Svátek má Vladislav

Projekty


Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1