záhlaví

Jste zde

Poznávací zájezd do Belgie a Velké Británie

Ve dnech 7.- 13.5. se 13 žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Belgie a Velké Británie.

Žáci mají za sebou 6 dnů intenzivního cestování a poznávání. První den navštívili malebné belgické město Bruggy, kde si prošli muzeum a výrobnu čokolády s prezentací výroby pralinek. Velkou výhodou byla neomezená možnost ochutnávky různých druhů čokolády :)
Navečer se přesunuli do Francie, kde první noc strávili v hotelu Formule 1. Navečer zbyl čas na procházku k pobřeží; některé děti viděly moře poprvé... Počasí bylo slunečné a na druhé straně kanálu La Manche bylo možné rozeznat obrysy anglického pobřeží!
Zblízka si ho děti prohlédly druhý den ráno, kdy po průjezdu tunelem stanuly na anglické půdě a prošly se po známých bílých doverských útesech.
Následovala prohlídka doverského hradu, který hrál významnou obrannou roli v anglických dějinách - v průběhu 2. světové války z něho např. admirál Ramsay řídil evakuaci vojáků z francouzského Dunkerque, tzv. Operaci Dynamo.
Na cestě za hlavním cílem své cesty účastníci ještě stihli navštívit slavnou canterburskou katedrálu, známé anglické poutní místo, dějiště vraždy arcibiskupa Thomase Becketa i místo posledního odpočinku věhlasného středověkého rytíře Eduarda z Woodstocku, tzv. Černého prince.
A pak už žáky přivítal LONDÝN! Ubytováni byli v rodinách, ve kterých měli zajištěno i stravování. Během 3 dnů stihli navštívit Tower of London, Tower Bridge, křižník HMS Belfast, kotvící proti Toweru, londýnské akvárium, Přírodovědné muzeum, Katedrálu sv. Pavla nebo modernější londýnskou atrakci, tzv. London Eye. Prošli se kolem Buckinghamského paláce i řadou známých parků v centru města. Mimo to si "na vlastní kůži" vyzkoušeli cestování londýnským metrem nebo ikonickým červeným dvoupatrovým autobusem, tzv. doubledeckerem. To vše a mnohem více jistě zanechalo v žácích mnoho zážitků!
Všechny žáky, kteří se zúčastnili, musím pochválit za jejich vzorné chování a spolupráci! Pevně věřím, že si zájezd užili a odnesli si díky němu řadu informací, zážitků a chuti cestovat a poznávat . )

Dnes je

15. 9. 2019, 19:03

Svátek má Jolana

Projekty


Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1