záhlaví

Jste zde

PP "Když chceš, tak to dokážeš" s Radkem Bangou

Ve středu 13. března se žáci naší školy zúčastnili preventivního programu s Radoslavem "GIPSY" Bangou, který se s našimi žáky podělil o svůj osobní příběh i své zkušenosti. Jeho vyprávění bylo doplněno řadou autorských písní, které svým obsahem umocnily atmosféru a doplnily konkrétní příběhy k jednotlivým tématům. Pan Banga se žáky s velkým nasazením snažil motivovat k aktivnímu a smysluplnému životu bez násilí, konzumace drog, xenofobie, rasismu, intolerance, agrese, kriminality a dalších variant rizikového chování. Až na několik výjimek z řad žáků 8. a 9. třídy dokázal dvě hodiny udržet pozornost téměř 100 žáků 5.-9. třídy, což je v dnešní době SEN mnoha učitelů... A přestože by se někteří kolegové jazykáři mohli pozastavit nad jazykem a výrazy, které pan Banga během vystoupení používá, podle mého názoru byla výše zmíněná témata prezentována dětem tentokrát jasně, srozumitelně a hlavně UVĚŘITELNĚ...

Radoslav Banga, známý také pod pseudonymem Gipsy, je rapper, hudebník, zpěvák a textař romského původu. Přestože dostal do vínku nálepku "nepřizpůsobivé menšiny", sociálně slabší podmínky a drobnější tělesný vzrůst, nezabránilo mu to, aby zúročil svůj talent. Naopak se tyto zdánlivé handicapy staly hnacím motorem v jeho úsilí něco dokázat.

Se svou skupinou Gipsy.cz vystoupil již v téměř 40ti zemích světa (kromě ČR také v Německu, Anglii, Švýcarsku, Belgii, ale např. i Koreji, Číně, Austrálii nebo Alžírsku). Získal několik tuzemských i mezinárodních prestižních ocenění a v roce 2007 se stal ambasadorem kampaně EU Evropského roku rovných příležitostí. V roce 2017 obdržel cenu Františka Kriegla za odvážný občanský postoj.

Účastní se i dalších projektů, zaměřených zejména na děti a mládež.
Je ženatý, kromě hudby se velmi zajímá i o výpočetní techniku.
Není mu lhostejný stav naší společnosti.

zdroj: http://www.azrodina.cz/4644-kdyz-chces-tak-to-dokazes

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1