Jste zde

Předvánoční návštěva Drážďan

Ohlédnutí do předvánočního času loňského roku.
V pondělí 17.12. 2018 v 11.00 sraz na hlavním nádraží v Drážďanech!!

A tam se sešlo několik žáků z Ortrandské spřátelené základní školy s našimi žáky z 9. třídy. Společně jsme se vydali na prohlídku předvánočních Drážďan, žáci ze školy z Ortrandu měli pro nás připravené krátké prezentace a výklad k několika nejznámějším památkám Drážďan (v angličtině), které vždy zakončili nějakou otázkou. Zhlédli jsme památky jako např. Zwinger, Semperova Opera nebo Hofkirche... (viz. fotky)

Nechyběly ani nákupy na vánočních trzích a v oblíbeném Prime marku. Vše se stále zdálo O.K., jen cesta zpáteční vlakem domů se nám trochu zkomplikovala:).V nějaké německé vesničce poměrně daleko od hranic byla vlaková souprava rozdělena a přední dva vagony odjížděly směr Žitava a domů, my bohužel seděli v těch zadních:). Jelikož naše němčina není tak dokonalá, asi jsme hlášení o rozpojování ve vlaku nepostřehli.
Ale dobrodružství bylo brzy zažehnáno, užili jsme si společný čas na různých nádražích, v různých vlacích a do Semil si pro nás k vlaku přijeli rodiče. Myslím si, že celá předvánoční cesta do Drážďan byla zdařilá:)
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1