Jste zde

Prevence kyberšikany a finanční gramotnost

Přestože výuka probíhá i nadále distančně, nezanedbáváme preventivní programy pro naše žáky. V reakci na současný krizový stav jsme se zaměřili na pravidla bezpečného používání internetu a nebezpečí kyberšikany.

V pátek 9.4. se tak žákům 4. a 5. třídy virtuálně představil spolek Divadelta s programem "Připojeno", který děti seznamuje s nástrahami internetové komunikace.

7. třída se ve stejný den zúčastnila programu Patrik ( Patrik je 15ti letý chlapec, který vinou karantény stále sedí doma u PC a hraje hry. Dokonce se pustí i do online sázení. Prohraje tak bez vědomí rodičů obrovskou sumu peněz a neví, jak ze situace ven. Rozhodne se nejhůře, jak může a uteče z domova. Program otevírá téma závislostí na online světě, jak poznat, že už to nemám pod kontrolou a co s tím dělat. Nabízí celou škálu možností, na koho se obrátit a jak situaci řešit. )

Pro 8. třídy jsme také ve spolupráci se spolkem ACET ČR, z.s. připravili program v rámci finanční gramotnosti. Ten nabídl základní seznámení se zdravými zásadami správy financí interaktivní formou, když žáci v týmech řešili různé životní situace ( např. principy pro sestavení rozpočtu, co dělat v krizi, nebezpečí dluhových pastí, co může být dobrá investice atd. )… a také o tom, že peníze nejsou všechno : )

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1