Jste zde

Sedmáci v Praze

Ve čtvrtek 2. června se sedmáci vypravili na školní výlet do Prahy.
Abychom si v Praze užili celý den a zároveń ušetřili peníze za stále dražší autobusovou dopravu, zvolili jsme cestu vlakem a vyrazili už v 6 hodin ráno.
V Praze jsme zahájili prohlídku stylově; na Václavském náměstí "pod ocasem" sochy koně sv. Václava. A pak už hurá na Pražský hrad, hlavní cíl naší cesty.
V sedmé třídě probíráme v hodinách dějepisu dobu Karla IV. a gotický sloh, ale také dobu rudolfinskou a bělohorskou. A tak jsme si prošli Katedrálu sv. Víta, zopakovali si, kde jsou uloženy korunovační klenoty a kdo byl Jan Nepomucký. Pokračovali jsme prohlídkou tzv. Starého paláce; prohlédli si Vladislavský sál a ukázali si okno, ze kterého byli 23. května 1618 vyhozeni Vilém Slavata a Jaroslav Bořita z Martinic. Touto třetí pražskou defenestrací začalo nejen české stavovské povstání, ale i třicetiletá válka...
Následně jsme zamířili do nejstarší části Pražského hradu, kaple sv. Jiří a od ní jsme prošli Zlatou uličkou k věži Daliborka, kde nás zaujali různé nástroje určené k mučení : )
Po starých zámeckých schodech jsme pak sešli do zahrad Valdštejnského paláce, kde jsme se nasvačili a zjistili, která významná instituce dnes v tomto paláci sídlí.
Přes Karlův most jsme se dostali na Staroměstské náměstí. Tam jsme si ukázali místo popravy 27 českých pánů při Staroměstské exekuci v roce 1621.

Před odjezdem z Hlavního nádraží jsme si ještě prohlédli opravenou historickou halu nad kolejištěm, která je největší secesní památkou v Čechách.

Celý den byl velice intenzivní a ti, kteří pozorně poslouchali, nejen že si připomněli řadu událostí z hodin dějepisu, ale přidali i spoustu poznatků nových.

Dnes je

6. 7. 2022, 09:10

Svátek má Mistr Jan Hus

Školní výlety, exkurze 2016/17

Projekty

Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1