záhlaví

Jste zde

Výtvarná dílna s MZŠ Stará Paka a SŠGS Nová Paka

Pátým rokem probíhají pravidelná výtvarná setkání žaček dvou Masarykových základních škol - naší libštátské a nedaleké staropacké.
Ve čtvrtek 9. listopadu se konalo v pořadí již deváté setkání, které jsme zahájily netradičně exkurzí do unikátního řecko-katolického kostelíka sv. Mikuláše v Nové Pace. Dřevěný kostel postavili v 17. století věřící v obci Obava na Podkarpatské Rusi, odkud ho v roce 1930 nechal přemístit novopacký továrník Otto Kretschmer. Interiér kostelíku je zdoben pozdně gotickými sochami světců a je zde také umístěn nádherný bohatě vyřezávaný oltář z konce 17. století. Všechny žákyně byly v tomto starobylém kostelíku poprvé a některé ani nevěděly, že existuje. I proto bychom v podobných návštěvách rády pokračovaly tak, aby děti více poznávaly jedinečnost svého okolí!
Po skončení exkurze jsme se ke společnému výtvarnému tvoření sešly v prostorách MZŠ Stará Paka. Opět jsme si vyzkoušely několik výtvarných aktivit s tradičním i neobvyklým materiálem.
Setkání nám tentokrát oživili studenti SŠGS Nová Paka Martin Jína a Nikola Patočková, kteří nám představili metodu vyřezávání ovoce, tzv. carving. Účastnice dílny si po krátké návodné ukázce mohly vše samy vyzkoušet. Děkujeme Martinovi a Nikole, bývalým žákům libštátské školy, za zajímavou prezentaci a trpělivost, se kterou se našim žačkám věnovali!
Fotografie z letošní vánoční dílny si můžete prohlédnout níže; výrobky samotné pak na výstavkách v prostorách libštátské i staropacké základní školy.

Nina Rulfová a Kateřina Krejčová

Dnes je

20. 3. 2019, 19:27

Svátek má Světlana

Projekty


Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1