záhlaví

Jste zde

Výtvarná exkurze do Národní galerie v Praze

Ve čtvrtek 5.dubna pokračovala dlouholetá spolupráce s MZŠ Stará Paka a SŠGS Nová Paka společnou exkurzí do Národní galerie v Praze.
Navštívili jsme jednu z jejích expozic ve Schwarzenberském paláci na Hradčanském náměstí. Již cesta tam byla pro mnoho z nás zážitkem - dorazili jsme tam krásným slunečným ránem po "starých zámeckých schodech" přes areál Pražského hradu.
Na místě jsme se pak rozdělili na dvě skupiny. Každou skupinu čekala dříve či později komentovaná prohlídka expozic Schwarzenberského paláce zaměřená na barokní umění. Co je to vlastně „baroko“? Žákyně se s průvodkyní u vybraných obrazů pustily do pátrání po znacích barokních obrazů, k tématům, která zajímala tehdejší diváky, i k tomu, jak je umělci vyjadřovali. Pro co nejlepší pochopení ducha a atmosféry doby došlo i na legendy o svatých, na barokní divadlo a hudbu.
V druhé části programu jsme pak vstoupili do výtvarné dílny s nádherným výhledem na Malou Stranu. V takovém prostředí se to tvoří! Co přesně je grafika a jak se liší od kresby? Účastnice naší exkurze vám tyto otázky nyní již s přehledem zodpoví. A nejen to. Samy si totiž některé grafické postupy vyzkoušely a konečný výtisk z grafického lisu si odnesly domů.
Tři hodiny strávené v nádherném prostředí Schwarzenberského paláce, naplněné kreativní atmosférou, utekly jako voda. Z Pražského hradu jsme se pak přesunuly rušnou Nerudovou ulicí přes Karlův most na Staroměstské náměstí, a poté přes Ungelt na náměstí Republiky. Po krátkém rozchodu už následoval přesun domů. Všichni účastníci zaslouží velikou pochvalu za vzorné chování a aktivní přístup ke všem nabízeným aktivitám!

Za finanční podporu děkujeme MAS Brána do Českého ráje!

Dnes je

18. 1. 2019, 20:18

Svátek má Vladislav

Projekty


Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1