V pátek 22. března jsme se společně s žáky osmé a deváté třídy vydali za kulturou do hlavního města, přímo do Národního divadla. Odpoledne nás čekala prohlídka staré budovy Národního divadla, jež byla velmi zajímavá. Dozvěděli jsme se mnohé z historie, zajímavosti o hercích, o fungování divadla apod. Prohlédli jsme si základní kameny a vystoupali jsme až na střechu, ze které je nádherný výhled do okolí.

Před představením jsme ještě strávili pár chvil v OC Palladium, abychom naplnili žaludky a byli připraveni na výjimečný zážitek, který nás večer čekal.

Ve 20:00 jsme usedli do hlediště Nové scény Národního divadla na představení POE, jež bylo inspirováno životem a dílem Edgara Allana Poa. Inscenace byla plná zajímavých kostýmů, tance, úryvků z nejznámějších děl a autorových myšlenek.

Pro mnohé žáky to bylo první divadelní představení v jejich životě, a proto jsme rádi, že jsme jim tento zážitek mohli zprostředkovat. Díky Operačnímu systému J. A. Komenský si děti platily pouze dopravu. Vstupenky na představení a prohlídku byly uhrazeny právě z OP JAK.

Jsme velice vděční, že se nám myšlenka návštěvy ND podařila zrealizovat a určitě jsme ji neuskutečnili naposled. 🙂