Jako již tradičně i v tomto roce se naši žáci zúčastnili matematické soutěže Klokan napříč všemi ročníky (vyjma první třídy) konané v pátek 17. 3. 2023. Soutěžící jsou podle věku rozděleni do následujících kategorií: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. – 5. třída ZŠ), Benjamín (6. – 7. třída ZŠ), Kadet (8. – 9. třída ZŠ). V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995.

Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

Je nám velkým potěšením zaslat nejlepší řešitele z každé kategorie za naši školu okresnímu důvěrníkovi. Ten statistiky předá do olomouckého centra, kde se vyhodnocují výsledky za celou Českou republiku. Nejlepší řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou.

Nejlepším řešitelem za MZŠ Libštát v kategorii Cvrček se stal Timotej Malík, v kategorii Klokánek Šárka Novotná a Elen Gregorová , v kategorii Benjamín – Štěpán Janata a v kategorii Kadet – Jakub Bubeník.

Gratulujeme nejlepším řešitelům ve školním škole a děkujeme všem zúčastněným žákům.