V pondělí 26. 9. jsme přivítali na naší škole milou návštěvu z Německa. Vlakem k nám přicestovalo 21 dětí z páté třídy z Ortrandu v doprovodu dvou učitelek a dvou maminek. Po dlouhé a namáhavé cestě jsme jim nejdříve nabídli výborný oběd z naší kuchyně a nechali je chvilinku odpočinout, protože je čekal ještě bohatý program: Nejprve návštěva pana starosty a ukázka krásné oddací síně, pak procházka po  libštatských památkách.

Po lehké svačince už začali do školy přicházet i naši páťáci se svojí výbavou na přenocování ve škole, a hlavně chutí se seznámit s novými kamarády. Což se nakonec i podařilo. Společně si zasportovali, povečeřeli

a zahráli i společenské hry. Správně unavení se pak vydali do svých provizorních postýlek, aby se alespoň trochu vyspali na zítřejší výlet.

V úterý ráno se obě páté třídy nasnídaly, zabalily batůžky a vypravily na výlet do liberecké ZOO. Početná výprava úspěšně zvládla nástrahy městské hromadné dopravy i nepřízeň počasí. Při zhruba dvouhodinové procházce zoologickou zahradou se děti od pana průvodce dozvěděly spoustu zajímavých informací ze života tamních zvířat. Kdo by si pomyslel, že žirafí mládě měří téměř dva metry a hbitý lachtan za den zkonzumuje deset kilo ryb? 🙂

Ze ZOO tedy celá výprava odcházela o něco chytřejší a v půl druhé nastala na libereckém nádraží chvíle loučení. Libštátští páťáci nasedli na osobní vlak směr Libštát a Ortrandští na vlak ve směru Drážďany.

Na další akci s kamarády z Ortrandu se mohou těšit naši deváťáci, kteří v době adventní vyrazí na jednodenní výlet do Drážďan, kde se setkají s ortrandskými vrstevníky.

M. Hloušková a J. Vodvárková Hladíková