Minulý školní rok můžeme označit ve sportovní oblasti za velice vydařený a úspěšný. Za zmínku určitě platí následující akce:

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 7. TŘÍDA

Děti 7. třídy se na konci ledna vydaly do Kořenova na chatu Zvonice, aby zde strávily pět dní plných lyžování. Sjezdovky i běžky si dobře vyzkoušely a doufáme, že to nebylo jejich poslední lyžování, a že se k těmto krásným zimním sportům budou vracet.

 

BRANNÝ KURZ 8. TŘÍD

 

Na začátku června se již tradičně vydali žáci 8.A a 8.B na Benecko, na chatu Karolínka, kde se během tří dnů seznámili se střelbou ze vzduchovky, základy první pomoci, s práci s mapou a topografii, hodem granátem, orientačním během a s mnoha dalšími poznatky z oblasti branné výchovy. Poslední den pak všichni absolvovali branně orientační závod, kde zúročili nabité poznatky a dovednosti.

 

JEŠTĚDSKÁ HLÍDKA

 

Tato soutěž se pomalu, ale jistě stává každoroční součástí programu sportovních akcí naší školy. Jde o soutěž organizovanou naší armádou a do jejího krajského kola se letos podařilo dostat hned dvěma družstvům z naší školy- mladším a starším žákům Krajské kolo se konalo v Semilech a děti zde plnily několik disciplín jako pětičlenné družstvo. Byla to například zdravověda, hod granátem, střelba, běh na 400m, výdrž ve shybu či přítahy, slepá mapa…Našim dětem se vše vydařilo a kdyby nebylo závěrečné střelby, jistě by se ucházely o stupně vítězů. I přes ne příliš úspěšnou střelbu si ale odnesly páté a osmé místo, a to v nabité konkurenci 25 družstev v každé kategorii, což je krásný výsledek.

Gratulujeme!

 

 

POHÁR ČESKÉHO ROZHLASU

 

Každý rok se v květnu zúčastňujeme atletických závodů v Turnově. I v letošním roce naše čtyři družstva bojovala o postup do krajského kola poháru. Podařilo se tak mladším žákům. Těm ještě před poslední disciplínou patřilo druhé místo. Bojovali tak o postup do celostátního finále, což se nakonec nepodařilo, ale i tak získané zkušenosti zúročíme určitě příští rok. Mezi jednotlivci skončil v kraji na 1. místě ve sprintu Michal ježek a na druhém místě ve skoku vysokém Mirek Klobouček.

Děkujeme za skvělou reprezentaci všem zúčastněným.

 

 

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ

 

A to nejlepší nakonec….

Tato soutěž je již tradicí na naší škole. Letos jsme ovšem dosáhli úspěchů, které určitě stojí za pořádnou zmínku. Vše začalo oblastní soutěží v Košťálově, kde naše dvě družstva- mladší a starší žáci, obsadila bezkonkurenčně první místa.

Krajské kolo, které se konalo v Jablonci, bylo již o poznání náročnější. Dětem zde přibyla další disciplína- nazvaná labyrint, více překážek na jízdě zručnosti a disciplína První pomoc byla také o poznání složitější. Naše děti přesto opět zářily a družstvo mladších obsadilo nádherné třetí místo. Družstvu starších dětí se podařila neskutečná věc – zvítězit a stát se tak ŠAMPIÓNY LIBERECKÉHO KRAJE.

Vítězství je nádherná věc, ale zároveň znamenalo účast na celonárodním kole a s tím spojenou již skutečně velikou zodpovědnost. Nyní se patří dětem ve složení Terka Srncová, Anička Nováková- co by náhradnice za Viktorku Šaldovou, Jirka Janata a Drahoslav Věrný poklonit a poděkovat moc a moc za hodiny jejich volného času, často i o víkendech, strávené přípravou na tuto velikou událost.

Národní kolo se konalo v Mohelnici a trvalo tři dny. Zde již končila veškerá sranda, nebylo slabých soupeřů. Značnou roli v nádherně připravené a zorganizované soutěži, hrála nervozita, ale také to, že to pro naše družstvo, na rozdíl od mnoha dalších družstev, byla premiéra.

Naše děti bojovaly co mohly, něco se vydařilo na jedničku, něco trochu méně… Na konci z toho bylo v konkurenci 14 družstev, krásní sedmé místo.

 

Děkujeme, moc gratulujeme a na příští rok přejeme minimálně stejné umístění 😊

Lenka Mejsnarová