Krajské kolo dopravní soutěže se konalo ve středu 5. 6. 2024 v České Lípě, kam postoupily z 1. místa v okresní soutěži obě naše družstva. Mladší žáci vybojovali po loňském 2. místě post nejvyšší a starší žáci obhájili své vítězství z minulého roku. Všem účastníkům gratulujeme k vynikajícímu 1. místu a taktéž k postupu do republikového kola, které se bude konat ve dnech 18. – 20. 6. 2024 v Hradci Králové.

Obě družstva, i přes drobné nedostatky v organizaci soutěže a tím způsobené zvýšené psychické vypětí, opět zanechala své soupeře daleko za sebou (mladší žáci s rozdílem přes 300 bodů a starší žáci s rozdílem necelých 250 bodů). Navíc v jednotlivcích obsadili v kategorii mladších žáků: 1. místo Denisa Kobrlová, 2. místo Matěj Mazánek, 3. místo Tomáš Jerie a 5. místo Natálie Chuchlíková a v kategorii starších žáků: 1. místo Jiří Janata, 2. místo Drahoslav Věrný, 3. místo Tereza Srncová a 10. místo Laura Hrubá.

Za tyto nádherné výsledky a vzornou reprezentaci naší školy děkuji všem zúčastněným, protože za tím stojí hodiny poctivých příprav a tréninků. Velké poděkování patří i paní učitelce Lence Mejsnarové a Mileně Hlouškové, které se dětem věnovaly i o víkendech a tak dobře je připravily.

Všem budeme držet palce a přát trochu toho štěstíčka, protože kdyby to vyšlo, tak nás čeká postup do mezinárodního kola v Paříži!             Jana Marková